Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.

Vloženo: 19.6.2014

Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.

Na svátek tohoto světce, který je svým životem spojen také s naším městem Znojmem, kde se jako mladý učeň učil na pekaře, se znojemští farníci vydali na pouť do jeho rodných Tasovic. Zde stojí krásný kostel, který hrdě nese jeho jméno a klášter, o který  se starají kněží redemptoristé. P. Tomasz Waściński, správce zdejší farnosti nás všechny vřele přivítal a po společně prožité mši sv. nás všechny pozval ještě do klášterního dvora na společné pohoštění. Všichni jsme mohli okusit výborný chléb a hrozny. Obojí bylo přineseno s obětními dary při mši svaté a to i jako připomínka toho, co bylo tak Klementu Hofbauerovi blízké, protože sám jako pekař také chleba pekl. Prožili jsme společně krásné odpoledne.

Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.Znojemská pouť u sv. Klementa Maria Hofbauera v Tasovicích 20. 5.