Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.

Vloženo: 13.1.2017

Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.

Protože svatý Mikuláš nemůže nikdy vynechat svoji svěřenou farnost sv. Mikuláše, tak i letos chtěl nadělit dětem dobroty. Ale nějak v Nebi nestíhal (podle pana děkana prý asi také měli problémy se zaváděním EET) a tak vymyslel skvělý plán. Pošle místo sebe pomocníka! Ale jak to vymyslel, to by se hodilo do pořadu „To nevymyslíš!“ Celou mši svatou v neděli před svým svátkem byl v kostele nenápadný šum, sem tam do sebe sousedi šťouchli s upozorněním „Co to je? Co, že to tam visí?“ a oči přítomných se nenápadně zvedaly směrem ke klenbě kostela. A po mši svaté přišlo rozuzlení. To svatý Mikuláš si tam dopředu vysoko u stropu, tam kde je otvor v klenbě, nenápadně přichystal překvapení. Otvorem ve stropě poslal z Nebe své oblečení a za pomocí pana děkana a našeho stálého jáhna Williho vybral svého pomocníka, kterého oblékli do biskupského šatu a který měl svatého Mikuláše zastoupit a pomoci mu rozdat ve farnosti dětem dobroty. Úkolem byl pověřen náš vedoucí ministrantů Pavel, který se ho zhostil na jedničku a protože děti sv. Mikuláši s radostí zazpívaly, andílci je náležitě odměnili.

Foto: Ladislav Lojda

Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.
Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.Svatý Mikuláš naděloval 4. 12.