Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.

Vloženo: 3.3.2015

Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.

Když uplynulo čtyřicet dní od narození Ježíše, přinesli Josef s Marií malého Ježíška do chrámu, aby ho podle Mojžíšova zákona obětovali Bohu. Každý prvorozený chlapec podle zákona patřil Hospodinu a rodiče za něj museli obětovat dvě hrdličky nebo dvě holoubata. Muž jménem Simeon a prorokyně Anna, kteří v tu chvíli byli v chrámu, v něm poznali slíbeného Mesiáše.

Hromnice – jak tomuto svátku také lidově říkáme, nám tuto událost připomínají. Na památku Simeonových slov, který v Ježíši viděl „světlo k osvícení pro všechny lidi“ se v tento den v kostelích žehnají svíce. Posvěcené svíce nám mají připomínat, že „Ježíš je naším světlem“, jsou znamením světla pro všechny národy. Ani v našich kostelích tomu nebylo jinak, při každé mši svaté, jak v kostele sv. Kříže, tak v kostele sv. Jana Křtitele u kapucínů, se při mších žehnaly svíce, aby si je věřící mohli jako Kristovo znamení odnést do svých domovů.

Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.Svátek Uvedení Páně do chrámu 2. 2.