Vloženo: 12.12.2014

Svátek sv. Mikuláše

Farnost sv. Mikuláše se radovala. Její patron a zároveň patron celého našeho krásného města měl svátek! Proto jsme se v sobotu 6.12. sešli k slavnostním bohoslužbám ráno a večer v našem chrámu sv. Mikuláše, abychom tento den patřičně se sv. Mikulášem prožili. Ten na nikoho nezapomněl a tak po každé mši sv. na všechny čekala v ošatkách malá sladká a zdravá odměna.

Jaké však bylo překvapení pro děti v neděli, když po mši svaté k nim sv. Mikuláš promluvil a nebylo to jen tak nějaké povídání. Sv. Mikuláš to letos pojal zcela netradičně. Nepřišel mezi děti osobně, ale promluvil k nim přímo z oltářního obrazu, na kterém je namalovaný. A tak jim prozradil, co jeho obraz znázorňuje, jaký výjev z jeho života a po malém povzbuzení a pochvale, kdy nezapomněl ani na našeho pana děkana a kaplana a scholu a ministranty, poslal dětem přímo z Nebe koš plný sladkostí. To však nikdo nečekal a i dospělí byli zcela překvapeni, když se přímo z Nebe skrze větrací průduch ve stropě kostela, který je vysoko v klenbě chrámu, začal košík po provaze spouštět dolů. To byla nedočkavost než se košík dostal  k dětem a potom už radost nebrala konce. I taková překvapení může sv. Mikuláš přichystat. Jak je vidět, je velmi vynalézavý.

Svatý Mikuláši, děkujeme Ti za ochranu a oroduj stále za nás!

Svátek sv. MikulášeSvátek sv. MikulášeSvátek sv. MikulášeSvátek sv. Mikuláše