Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.

Vloženo: 17.5.2014

Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.

Májový deštík kropil nás účastníky poutního zájezdu, když jsme nasedali ve Znojmě do autobusu a přidal na intenzitě v době našeho výstupu v Dolních Kounicích. To nám na náladě samozřejmě neubralo. Vstoupili jsme do tamějšího farního kostela sv. Petra a Pavla, kde jsme se pomodlili májovou pobožnost a vzdali úctu před Nejsvětější svátostí. Pak nám P. Karel Obrdlík přiblížil historii kostela i ostatních církevních staveb ve městě. Nezůstalo jen při slovech a přemístili jsme se do nedaleké, nyní pravoslavné kaple sv. Barbory, ve které se v minulosti vystřídalo několik církví. Především s jejím interiérem nás podrobně seznámil místní pravoslavný kněz. Za nepřestávajícího spíše mrholení než skutečného deště jsme pokračovali v exkurzi po městě. Na kopci jsme zahlédli poutní kapli sv. Antonína a dorazili ke zřícenině kláštera premonstrátek Rosa coeli (Růže nebes). Ač pustý a neobydlený, všichni jsme nějak cítili, že se pohybujeme po posvátné půdě. I příroda jakoby přesně věděla, jak ho vyzdobit k oslavě Boží. Na závěr jsme autobusem přejeli do patnáct kilometrů vzdálených Bohutic. Zde jsme na zámku, kde sídlí obecní úřad, obdivovali unikátní křížovou cestu. Sochy jsou vytvořeny ze dřeva libanonských cedrů. Ve skutečnosti jsou ty sochy ještě živější, než se zdá z přiložených fotografií. Škoda, že jsou jen součástí muzea, a ne skutečné křížové cesty, jako je tomu v obci Marianka na Slovensku. Kdo se chce blíže seznámit s Bohutickou křížovou cestou, může zde. Bohu díky za krásné odpoledne.

Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.Odpolední poutní zájezd do Dolních Kounic 11. 5.