Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.

Vloženo: 30.8.2017

Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.

V onu červnovou sobotu opět ožila naše diecézní katedrála slavností, při které přijal z rukou našeho brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení jáhen Ing. Ladislav Bublán a jáhenské svěcení přijalo celkem 8 kandidátů. Z toho byli 4 bohoslovci a 4 kandidáti stálého diakonátu. Mezi nimi byl i náš znojemský rodák Ing. Radovan Jiřík, Ph.D. Radka si mnozí farníci pamatují ještě z doby, kdy žil ve Znojmě, chodil do mládežnického „spolča“, někteří ještě pamatují i jeho milého anděla, kterého ztvárnil při mikulášské besídce u sv. Mikuláše a doprovázel našeho patrona, když navštívil děti. Dnes Radek pracuje a žije v Brně, ve farnosti Komín, je ženatý a má tři děti. Moc gratulujeme k povolání, ke kterému si ho Pán přivedl a vyprošujeme mu k této službě od Pána mnoho darů a radost z tohoto poslání.

A kamže půjde jediný novokněz naší diecéze? No přece k nám. Do Znojma. Přejeme otci Ladislavovi, ať se mu u nás líbí, mnoho se na svém prvním kaplanském místě naučí a Duch sv. ho stále v jeho službě provází.

Foto: Radomír Muzikář / Člověk a víra

Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.Kněžské a jáhenské svěcení Brno, katedrála sv. Petra a Pavla 24. 6.