Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.

Vloženo: 12.12.2015

Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.

Začátek prázdnin si již ani nedovedeme představit bez Hlavní poutě na poutním místě v Hlubokých Mašůvkách. Toto poutní místo nedaleko Znojma sice svojí velikostí, co do rozlohy, nemůže předčit některá poutní místa, o to více je půvabnější svojí něžností a milostí, která pramení právě z malebnosti místa, na kterém se nachází. O to je však toto místo prodchnuto větší sílou modlitby a vyslyšených proseb, které sem s důvěrou vkládají poutníci v modlitbách do rukou Matky Boží. Na zdejším poutním místě je Panna Maria uctívána jako Matka Víry, které jsou pravidelně při měsíčních poutích o prvních sobotách v měsíci předkládány prosby za oživení víry v tomto kraji. Při letošní Hlavní pouti se také slavilo výročí 300. měsíční poutě. Tyto pravidelné měsíční poutě začaly v srpnu 1990 a konají se každou první sobotu v měsíci. Když se slavilo sté výročí těchto měsíčních poutí, bylo několik poutníků, kteří ani jednou nevynechali. Při dvousté pouti tam byl jeden člověk, který ani jednou nevynechal. Při letošní pouti jeden z poutníků chyběl při měsíční pouti za celou dobu jejich konání pouze jedinkrát.

V letošním roce pro velké horko byla při Hlavní pouti sobotní mše sv. přesunuta z náměstí před kostelem dolů do Lurdské jeskyně, kde byl aspoň trochu chládek. Celebroval ji Mons. František Koutný, který je farářem v Troubsku.

Po mši svaté následoval tradiční světelný průvod na Kalvárii, který byl zakončen Svátostným požehnáním v Lurdské jeskyni.

Více o poutním místě Hluboké Mašůvky zde http://www.farnostmasuvky.cz/pruvodce/

Foto: Radomír Muzikář / Člověk a víra

Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.Hlavní pouť v Hlubokých Mašůvkách 4. a 5. 7.