Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023

Vloženo: 6.1.2024

Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023

Tuto neděli, jak je v Církvi tradicí, přinesli naši farníci do kostela velikonoční pokrmy, zejména mazance, beránky a vajíčka. Ty pak požehnal otec děkan Jindřich Bartoš.

Prvního dne v týdnu přišla Marie Magdalská časně ráno ještě za tmy ke hrobu a viděla, že je kámen od hrobu odstraněn. Běžela proto k Šimonu Petrovi a k tomu druhému učedníkovi, kterého Ježíš miloval, a řekla jim: "Vzali Pána z hrobu a nevíme, kam ho položili."
Petr a ten druhý učedník tedy vyšli a zamířili ke hrobu. Oba běželi zároveň, ale ten druhý učedník byl rychlejší než Petr a doběhl k hrobu první. Naklonil se dovnitř a viděl, že tam leží pruhy plátna, ale dovnitř nevešel. Pak za ním přišel i Šimon Petr, vešel do hrobky a viděl, že tam leží pruhy plátna. Rouška však, která byla na Ježíšově hlavě, neležela u těch pruhů plátna, ale složená zvlášť na jiném místě. Potom vstoupil i ten druhý učedník, který přišel ke hrobu první, viděl a uvěřil. Ještě totiž nerozuměli Písmu, že Ježíš musí vstát z mrtvých. (Jan 20,1-9)

Foto: Radomír Muzikář / Člověk a víra

Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023Boží hod Velikonoční 9. 4. 2023