„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.

Vloženo: 23.10.2017

„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.

Děti, které letos poprvé přistoupily k prvnímu svatému přijímání, byly pozvány otcem biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem na setkání s ním do Brna do katedrály. A tak i z našich farností se vydala skupinka dětí společně s katechetkami do Brna. Na setkání jsme se všichni moc těšili. Byla to taková hezká příležitost se také setkat i s kamarády, se kterými jsme na přípravu chodili. Brzy ráno jsme vyrazili autobusem do Brna. Po cestě na Petrov jsme narazili v nákupním centru Vaňkova, přes kterou vede cesta do města, na brněnského draka, který si tam hezky odpočíval ve fontáně. A protože nás to zaujalo, tak nám hned paní katechetky povyprávěli o drakovi příběh a proč visí brněnský drak v Brně na radnici. A protože jsme měli ještě chvilku čas, tak jsme se šli na toho draka na brněnskou radnici podívat. Ani nám nevadilo, že vypadá spíš jako krokodýl a tak jsme se tam u něho na památku vyfotili.

A konečně jsme došli na Petrov ke katedrále. Tam už nás hezky přivítali, dostali jsme každý žlutý náramek, aby nás pustili všude, kde byl pro nás nachystaný program. Hned při vstupu do katedrály jsme vyráběli pro otce biskupa dárek. Byla to obrovská monstrance a každý z nás tam obkreslil pro otce biskupa svoji ruku a napsal  mu tam třeba i nějaký pozdrav, či nakreslil obrázek a své jméno. Páni, no vznikla z toho obrovská monstrance z rukou všech dětí, co jsme byli na Petrově. Vždyť nás tam bylo celkem 400. Kdo ještě chtěl, mohl jít i ke zpovědi a pak už jsme jen celí natěšení čekali, až začne mše svatá a přijde pan biskup. Po mši svaté pro nás byl připravený bohatý a krásný program. Na některých místech nás přivítali skutečné „živé postavy“ svatých a tak jsme se setkali např.se sv. Václavem, sv. Ludmilou, sv. Barborou, sv. Felicitou, sv. Petrem, sv. Martou. Pekli jsme hostie, vyšli jsme na věže katedrály, prohlédli si klenotnici, hledali v katakombách tajemství prvních křesťanů, navštívili kapucínskou hrobku, kde byla ukryta důležitá zpráva a také zazpívali se schólou a Luďkem Strašákem. Bylo toho tolik, že jsme ani vše nemohli stihnout. Posilněni obědovou svačinou jsme se opět všichni sešli v katedrále, abychom společně položili několik zvídavých otázek otci biskupovi, na které nám sám radostně odpovídal a předali mu vytvořený dar - krásnou monstranci, jako památku na tento den. Ujistil nás, že ji bude mít umístěnou ve své biskupské kapli a za každého z nás se bude modlit. Vrcholem tohoto krásného dne byla adorace, při které jsme se společně modlili s otcem biskupem a děkovali Bohu za dar eucharistie a za všechno, co nám Bůh dává. Povzbuzeni tímto krásným setkáním s Bohem a závěrečným požehnáním, jsme se vydali zpátky do svých domovů. Den tak rychle utekl, až nám to připadalo krátké. Ani se nám nechtělo věřit, že je konec a jedeme domů. Co si ale odvážíme je, že v našem životě máme vše prožívat „společně s Ježíšem!“ Však celé toto setkání také tak probíhalo. Děkujeme otci biskupovi a všem katechetům z Brna za toto krásné setkání!

Foto: Marcela Muzikářová
Další foto viz Vít Kobza

„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.„Společně s Ježíšem“ – setkání prvokomunikantů v Brně na Petrově 29. 9.