Vloženo: 29.10.2017

Senioři na exkurzi v Keramických závodech ve Znojmě 12.10.

Dne 12.10.2017 navštívili senioři firmu Laufen cz, provozovnu ve Znojmě. Jedná se o bývalé Keramické závody Znojmo, ve kterých někteří ze seniorů dříve pracovali.

Závodem nás prováděl pan Libor Žák. Nejprve všechny přivítal, sdělil nám, kam se po areálu podíváme, jaká výroba právě probíhá na jednotlivých pracovištích. Protože nás bylo celkem 24 a asi bychom se neslyšeli, rozdal nám sluchátka, vesty a šli jsme do provozu. Navštívili jsme sádrovnu, slévárenské prostory, glazovnu. Pro některé z nás byla zajímavá i tunelová pec.

Nově otevřené prostory jako montovna nábytku, vodovodních baterií a výroba koupelnového nábytku byly zajímavým zpestřením prohlídky.

Provozy se stále rozvíjí a je velmi dobře, že ve firmě nachází práci obyvatelé Znojma i celého okresu.

Chtěli bychom poděkovat vedení firmy a zvláště panu Žákovi za umožnění prohlídky a seznámení se s provozem této znojemské firmy. Někteří z nás si znovu připomněli část aktivního života, kdy se ještě v keramice vyráběla užitková keramika – talíře, hrnky, misky a další sortiment. Dnes je výroba zaměřena hlavně na zdravotní keramiku a je to práce pro muže. Ženy vzpomínaly, jak pracovaly v malírně, třídírně, jaké byly dekory, jakým způsobem se zaváděla nová technika.

Muži zase, jak se postupně měnil provoz a kolik přibylo linek na zpracování zdravotní keramiky.

Děkujeme všem, kteří nám prohlídku umožnili.

Senioři na exkurzi v Keramických závodech ve Znojmě 12.10.Senioři na exkurzi v Keramických závodech ve Znojmě 12.10.Senioři na exkurzi v Keramických závodech ve Znojmě 12.10.Senioři na exkurzi v Keramických závodech ve Znojmě 12.10.