Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.

Vloženo: 12.12.2015

Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.

Jak jenom vyjádřit slovy, činy, dary vděčnost, kterou každý z nás, kdo se ve svém životě setkal s otcem Jindřichem, cítí někde hluboko uvnitř srdce?

To byla otázka, kterou si kladl asi každý z nás, čím blíže bylo výročí jeho narozenin. Každý chtěl něčím potěšit, udělat radost. A tak jsme dali všichni společně hlavy dohromady, přiložili ruce k dílu, pomohli, kde jsme mohli, aby slavnost proběhla důstojně a krásně. Zapojili se i nejmenší, kteří namalovali či napsali svá přáníčka otci Jindřichovi na lístečky, které přivázali na nafouknuté balónky, které potom po společném přípitku ve farním dvoře vypustili vzhůru k nebi, aby všechna přání a prosby za otce Jindřicha byla donesena rovnou cestou k Bohu.

Slavnost začala slavnostní mší svatou v chrámu sv. Mikuláše, který zcela zaplněný lidmi, přivítal otce Jindřicha v doprovodu mnoha kněží, kteří přijeli tuto radost společně s otcem Jindřichem také prožít. Po úvodním přání, kdy byly otci Jindřichovi předány dary od věřících za farnosti, jsme společně ve mši svaté děkovali za dar života otce Jindřicha, za dar jeho kněžství, za jeho již zesnulé rodiče, za to obrovské požehnání pro naše znojemské farnosti, že je právě u nás. Ani se nedalo slovy vyjádřit, jak veliká vděčnost v nás je za všechno, co pro naše děkanství, farnosti i každého z nás vykonal a stále dělá. Však to také z celé slavnosti bylo dostatečně cítit.

Po mši svaté se potom všichni gratulanti shromáždili ve farním dvoře a okolo fary a kostela, kde bylo připraveno pohoštění. Otec Jindřich doprovázen svými spolubratry kněžími ve farním dvoře od nich všech dostal pořádného hobla a po společném přípitku se pokračovalo v oslavě. Proud gratulantů nebral konce, až do večera stále přicházeli a vinšovali, předávali dary, každý si chtěl s otcem Jindřichem podat ruku a říci pár milých slov. K dobrému jídlu i pití hrála a zpívala cimbálová muzika, jak se na tento kraj patří, která svou energií strhla ke zpěvu nejednoho gratulanta. Slavilo se opravdu až do úplné tmy.

Před časem nám otec děkan předal myšlenku:“ Kristus ať je stále vaším velikým cílem, na který když hledíme, učíme se zapomínat na sebe“ – a v tom je nám on sám velikým osobním příkladem! VELKÉ DÍKY ZA VŠE!

Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.Šedesáté narozeniny našeho děkana Mons. Jindřicha Bartoše 9. 7.