Ministrantská pouť 23. 5.

Vloženo: 2.7.2015

Ministrantská pouť 23. 5.

V sobotu 23. května se konala na Vranově u Brna tradiční pouť ministrantů z celé brněnské diecéze. Ministranti jednotlivých děkanátů měli určenou několikakilometrovou trasu, po níž putovali do vranovské svatyně, a během cesty plnili soutěžní úkoly. Jako zástupci našeho děkanátu se na tuto pouť se mnou vydali 3 kluci ze Znojma: Lukáš Muzikář, Miroslav Navrkal a Miroslav Průša. Tito tři stateční se opravdu ukázali být skvělými reprezentanty, protože splněním soutěžních úkolů našemu děkanátu získali krásné třetí místo. Diplom si můžete prohlédnout. Pouť vyvrcholila v krásné vranovské bazilice Panny Marie, kde jsme společně, kněží a ministranti ze všech koutů diecéze, slavili mši svatou. Hlavním celebrantem byl o. Roman Kubín, ředitel sekce pro mládež našeho biskupství. Nechyběl samozřejmě ani o. Václav Knotek, který je v naší diecézi pověřen péčí o ministranty a který celou pouť dlouhou dobu připravoval. Po mši svaté jsme dostali párečky s chlebem a byli jsme spokojení.

Věřím, že zase za rok se na Vranov vypravíte, kluci, buď se mnou, anebo s někým novým, ale určitě, že se tam uvidíme - a ještě ve větším počtu!

Váš 0. Martin