Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏

Vloženo: 24.3.2015

Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏

Že kniha Malý princ  Antoina de Saint-Exupéryho je určena jen dětem? Muži, kteří se v klášteře dominikánů zúčastnili postní duchovní obnovy, si to rozhodně nemyslí. Od P. Pavla Konzbula, který nás duchovně během dne vedl, jsme se postupně dovídali, jakými formami strachu lidé trpí. Často si to ani neuvědomují. Dítě, tedy malý princ, mívá mnohdy na svět dospělejší pohled než dospělí. To jsme poznali u panovačného krále, marnivce, alkoholika, workoholika, neurotického lampáře i akademického zeměpisce. Příběh s liškou zase vypovídá o tom, jaký význam mají přátelství a láska. Na závěr jsme si povídali o smrti i o tom, jak se postupně ve společnosti mění pohled na ni. To celé bylo doplněno adorací, občerstvením o přestávkách, zpovědí, výborným obědem v restaurace U Karla, a mší v kapli. Domů jsme se pak vraceli občerstveni nejen na duši, ale i na těle. Děkujeme Ti, Pane!

Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏Jednodenní postní duchovní obnova pro muže 21. 3.‏