Boží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČT

Vloženo: 28.4.2014

Boží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČT

Do slavnostního nedělního rána nás probouzely hlasy zvonů volajíce „Ježíš vstal z mrtvých! Aleluja!“ S radostí jsme se všichni vydali do našeho chrámu sv. Mikuláše, který nás přivítal nejenom slavnostní náladou, ale i obklopen ze všech stran auty České televize, která měla přenášet v přímém přenosu naši slavnostní bohoslužbu do všech domácností naší země ke všem, kteří nemohli ten den navštívit osobně mši sv., zvláště všichni nemocní a naši starší spoluobčané. Pán nám dal úkol, zvěstovat jeho radostnou zvěst do celého světa a toto mohla být jedna z možností, jak mu v tomto nelehkém úkolu posloužit. I když určitě v každém byla trošička napětí, aby vše dobře dopadlo, nemohlo to v nás potlačit tu velikou radost Velikonoc, že Ježíš žije! Chrámem zněly radostné zpěvy naší scholy a každý se snažil udělat maximum, abychom důstojně, všichni společně, oslavili ten největší svátek svátků. Jak se nám to podařilo, je možné vidět na televizním záznamu v archivu ČT a v naší fotogalerii. Přímý přenos skončil a všichni jsme si oddechli, že jsme to s Boží pomocí zvládli a že jsme snad přinesli i trošku velikonoční radosti každému, kdo chtěl být aspoň chvíli se vzkříšeným Kristem a pro svůj zdravotní stav či jiné omezení nemohl. Bohu díky za to, že moderní technika i toto umožňuje.

Boží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČTBoží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČTBoží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČTBoží hod velikonoční 20. 4. s přímým přenosem ČT