Advent a Vánoce

Vloženo: 9.1.2015

Advent a Vánoce

Advent, čas ztišení, usebrání, očištění, kdy se naše mysl více jak jindy má obracet k Bohu. Čas, který nás učí čekat na Toho, na jehož oslavu narození o Vánocích se všichni těšíme. Rychle dospěl ke svému závěru a radostně jsme vstoupili do Vánoční doby, do doby, kdy se celý svět raduje z Ježíšova narození. Kdy se celý svět raduje z toho, jak Bůh ve své nekonečné lásce sestoupil k lidem a sám se stal člověkem, aby se mohl dát poznat a darovat každému z nás.

V tomto milostiplném čase jsme se scházeli k mimořádným bohoslužbám. V adventním čase, jehož symbolem je adventní věnec, znamení věčnosti a s přibývajícím světlem na adventních svících oznamující Pánovu blízkost, na Štědrý den při prvních odpoledních štědrovečerních mších svatých, které byly zvláště pro děti a straší generaci a vyvrcholily slavnostní půlnoční mší svatou a slavnostními bohoslužbami na Boží hod vánoční.

Přicházející Vánoce jsme si mohli už více uvědomit v předvečer Štědrého dne, kdy jsme na Horním náměstí u vánočního stromu přivítali Betlémské světlo, každoročně přiváženého skauty přímo z Betléma, z místa, kde se Ježíš narodil. To bylo přeneseno do kostela sv. Jana Křtitele u kapucínů, kde nás již čekala Svatá rodina, které jsme se za zpěvu koled mohli poklonit. Betlémské světlo si každý potom mohl odnést do svých domovů. Kéž by zářilo v našich domovech nejenom o Vánocích, ale v srdcích každého z nás po celý rok.

Jak jsme toto období prožívali ve farnosti sv. Mikuláše můžete zhlédnout zde.

Zpěvy schóly na půlnoční mši sv.

Advent a VánoceAdvent a VánoceAdvent a VánoceAdvent a Vánoce
Advent a VánoceAdvent a VánoceAdvent a Vánoce